Bourget College BWC Academy CIH Academy CDA Hockey Academy Delta Hockey Academy Edge School International Hockey Academy King Heights Academy Mount Academy NAX Hockey North Shore Warriors Notre Dame Hounds Hockey Okanagan Hockey Academy OHA Edmonton Okanagan Hockey Ontario Ontario Hockey Academy Pacific Coast Hockey Academy Pilot Mound Hockey Academy Prairie Hockey Academy Rink Hockey Academy Kelowna Rink Hockey Academy Winnipeg Shawnigan Lake School South Alberta Hockey Academy St. George's School Flames St. Mary's Academy Yale Hockey Academy

Top Defenceman Award

U18 Prep Division
2021-22: Dylan Compton, Shawnigan Lake School
2020-21: Not Awarded
2019-20: Cole Assailly, Rink Hockey Academy
2018-19: Carson Lambos, Rink Hockey Academy
2017-18: Kaiden Guhle, OHA Edmonton
2016-17: Bowen Byram, Yale Hockey Academy
2015-16: Sean Comrie, Delta Hockey Academy
2014-15: Darren Rizzolo, Yale Hockey Academy
2013-14: Jeff Rose, Edge School
2012-13: Zach Fowles, Edge School
2011-12: Mitch Ferguson, Edge School
2009-10: Tanner Hicks, Edge School

U17 Prep Division
2021-22: Colton Roberts, Delta Hockey Academy
2020-21: Not Awarded
2019-20: Tynan Ewart, Pilot Mound Hockey Academy
2018-19: Matthew Strilets, Shawnigan Lake School
2017-18: Griffen Barr, Shawnigan Lake School
2016-17: Ben Hilhorst, Pilot Mound Hockey Academy
2015-16: Logan Hand, Edge School
2014-15: Gavin Yee, Shawnigan Lake School
2013-14: Tyrell Buckley, Okanagan Hockey Academy
2012-13: Kade Jensen, Edge School
2011-12: Artuu Koivula, International Hockey Academy

Eastern U18 Prep Division
2021-22: Jano Zambakdjian, Mount Academy U18 #1
2020-21: Not Awarded
2019-20: Luke Joseph, Hill Academy

Eastern U17 Prep Division
2021-22: Ethan Albert, Bourget College & Ryan Fletcher, Mount Academy
2020-21: Not Awarded

Female U18 Prep Division
2021-22: Tova Henderson, Delta Hockey Academy U18
2020-21: Not Awarded
2019-20: Andie Proulx, Northern Alberta Xtreme
2018-19: Stephanie Markowski, Pursuit of Excellence
2017-18: Rylind MacKinnon, Northern Alberta Xtreme
2016-17: Olivia Knowles, Okanagan Hockey Academy

Female Varsity Division
2019-20: Avery Pickering, Rink Hockey Academy
2018-19: Logan Hamilton, Delta Hockey Academy
2017-18: Brooke Disher, Okanagan Hockey Academy
2016-17: Stephanie Moy, Delta Hockey Academy

U16 Prep Division
2021-22: Derek Thurston, Delta Hockey Academy
2020-21: Not Awarded
2019-20: Josh Mori, St. George’s School
2018-19: Charlie Wright, Northern Alberta Xtreme
2017-18: Michael Benning, Northern Alberta Xtreme
2016-17: Majid Kaddoura, Edge School
2015-16: Gianni Fairbrother, BWC Hockey Academy
2014-15: Matt Kasowski, Pursuit of Excellence
2013-14: Jake Bean, Edge School

U15 Prep Division
2021-22: Reese Hamilton, Northern Alberta Xtreme
2020-21: Not Awarded
2019-20: Tanner Molendyk, Yale Hockey Academy
2018-19: Keaton Dowhaniuk, OHA Edmonton
2017-18: Carson Lambos, Rink Hockey Academy
2016-17: Kaiden Guhle, OHA Edmonton
2015-16: Jackson Van de Leest, Yale Hockey Academy
2014-15: Luke Zazula, Delta Hockey Academy

U15 Division
2021-22: Koray Bozkaya, Yale Hockey Academy
2020-21: Not Awarded
2019-20: EJ Emery, BWC Academy
2018-19: Harjas Bansoota, Okanagan Hockey Academy
2017-18: Oliver Gabrielson, St. George’s School
2016-17: Carson Hemenway, Delta Hockey Academy
2015-16: Matt Cadden, Delta Hockey Academy
2014-15: Parker Gibbons, Delta Hockey Academy